Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Makedonien
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Champions League-klubber fra: Rusland

Sæson

Klubnavn

Placering

1966/67Torpedo Moskva, Sovjetunionen1 Runde
1970/71Spartak Moskva, Sovjetunionen1 Runde
1971/72CSKA Moskva, Sovjetunionen2 Runde
1977/78Torpedo Moskva, Sovjetunionen1 Runde
1980/81Spartak Moskva, SovjetunionenKvartfinalist
1985/86Zenit Sankt-Peterburg, Sovjetunionen2 Runde
1988/89Spartak Moskva, Sovjetunionen2 Runde
1990/91Spartak Moskva, SovjetunionenSemifinalist
1992/93CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe A
1993/94Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe A
1994/95Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe B
1995/96Spartak Moskva, RuslandKvartfinalist
1996/97Alania Vladikavkaz, RuslandKvalifikationsrunden
1997/98Spartak Moskva, Rusland2 Kvalifikationsrunde
1998/99Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe C
1999/00CSKA Moskva, Rusland2 Kvalifikationsrunde
1999/00Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe G
2000/01Spartak Moskva, Ruslandnr 4 mellemrunde gruppe C
2000/01Lokomotiv Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2001/02Spartak Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe H
2001/02Lokomotiv Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe A
2002/03Lokomotiv Moskva, Ruslandnr 4 mellemrunde gruppe C
2002/03Spartak Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe B
2003/04CSKA Moskva, Rusland2 Kvalifikationsrunde
2003/04Lokomotiv Moskva, Rusland1/8-finalist
2004/05CSKA Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe H
2005/06Lokomotiv Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2006/07CSKA Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe G
2006/07Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe B
2007/08CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe G
2007/08Spartak Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2008/09Zenit Sankt-Peterburg, Ruslandnr 3 i gruppe H
2008/09Spartak Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2009/10CSKA Moskva, RuslandKvartfinalist
2009/10Rubin Kazan, Ruslandnr 3 i gruppe F
2009/10Dinamo Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2010/11Rubin Kazan, Ruslandnr 3 i gruppe D
2010/11Zenit Sankt-Peterburg, Rusland4 Kvalifikationsrunde
2010/11Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe F
2011/12CSKA Moskva, Rusland1/8-finalist
2011/12Rubin Kazan, Rusland4 Kvalifikationsrunde
2011/12Zenit Sankt-Peterburg, Rusland1/8-finalist
2012/13Spartak Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe G
2012/13Zenit Sankt-Peterburg, Ruslandnr 3 i gruppe C
2013/14CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe D
2013/14Zenit Sankt-Peterburg, Rusland1/8-finalist
2014/15CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe E
2014/15Zenit Sankt-Peterburg, Ruslandnr 3 i gruppe C
2015/16CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe B
2015/16Zenit Sankt-Peterburg, Rusland1/8-finalist
2016/17CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe E
2016/17FC Rostov, Ruslandnr 3 i gruppe D
2017/18CSKA Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe A
2017/18Spartak Moskva, Ruslandnr 3 i gruppe E
2018/19CSKA Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe G
2018/19Spartak Moskva, Rusland3 Kvalifikationsrunde
2018/19Lokomotiv Moskva, Ruslandnr 4 i gruppe D
© 2001-2019 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional