Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Makedonien
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Samtlige pokalfinaler fra Sovjetunionen / Rusland
2016/17FC Lokomotiv Moskva - FC Ural Yekaterinburg

2

-

0
2015/16FC Zenit Sankt-Peterburg - PFC CSKA Moskva

4

-

1
2014/15FC Lokomotiv Moskva - FC Kuban Krasnodar

3

-

1
2013/14FC Rostov - FC Krasnodar

6

-

5
2012/13PFC CSKA Moskva - FC Anzhi Makhachkala

5

-

4
2011/12FC Rubin Kazan - FC Dinamo Moskva

1

-

0
2010/11PFC CSKA Moskva - FC Alania Vladikavkaz

2

-

1
2009/10FC Zenit Sankt-Peterburg - FC Sibir Novosibirsk

1

-

0
2008/09PFC CSKA Moskva - FC Rubin Kazan

1

-

0
2007/08PFC CSKA Moskva - FC Amkar Perm

6

-

3
2006/07FC Lokomotiv Moskva - FC Moskva

1

-

0
2005/06CSKA Moskva - FK Spartak Moskva

3

-

0
2004/05CSKA Moskva - FC Khimki

1

-

0
2003/04FC Terek Grozny - SK Kriliya Sovetov Samara

1

-

0
2002/03FK Spartak Moskva - SK Rostselmash Rostov-na-Donu

1

-

0
2001/02CSKA Moskva - FC Zenit Sankt-Peterburg

2

-

0
2000/01FK Lokomotiv Moskva - FC Anzhi Makhachkala

5

-

4
1999/00FK Lokomotiv Moskva - CSKA Moskva

3

-

2
1998/99FC Zenit Sankt-Peterburg - FK Dinamo Moskva

3

-

1
1997/98FK Spartak Moskva - FK Lokomotiv Moskva

1

-

0
1996/97FK Lokomotiv Moskva - FK Dinamo Moskva

2

-

0
1995/96FK Lokomotiv Moskva - FK Spartak Moskva

3

-

2
1994/95FK Dinamo Moskva - SK Rotor Volgograd

8

-

7
1993/94FK Spartak Moskva - CSKA Moskva

6

-

4
1992/93FK Torpedo Moskva - CSKA Moskva

6

-

4
1992FK Spartak Moskva - CSKA Moskva

2

-

0
1991CSKA Moskva - FK Torpedo Moskva

3

-

2
1990FK Dinamo Kiev - FK Lokomotiv Moskva

6

-

1
1989FK Dnepr Dnepropetrovsk - SK Torpedo Moskva

1

-

0
1988SK Metallist Kharkov - SK Torpedo Moskva

2

-

0
1987SK Dinamo Kiev - SK Dinamo Minsk

7

-

5
1986SK Torpedo Moskva - SK Shakhtyor Donetsk

1

-

0
1985SK Dinamo Kiev - SK Shakhtyor Donetsk

2

-

1
1984SK Dinamo Moskva - SK Zenit Leningrad

2

-

0
1983SK Shakhtyor Donetsk - SK Metallist Kharkov

1

-

0
1982SK Dinamo Kiev - SK Torpedo Moskva

1

-

0
1981SKA Rostov-Na-Donu - SK Spartak Moskva

1

-

0
1980SK Shakhtyor Donetsk - SK Dinamo Tbilisi

2

-

1
1979SK Dinamo Tbilisi - SK Dinamo Moskva

5

-

4
1978SK Dinamo Kiev - SK Shakhtyor Donetsk

2

-

1
1977SK Dinamo Moskva - SK Torpedo Moskva

1

-

0
1976SK Dinamo Tbilisi - SK Ararat Yerevan

3

-

0
1975SK Ararat Yerevan - SK Zaria Voroshilovgrad

2

-

1
1974SK Dinamo Kiev - SK Zaria Voroshilovgrad

3

-

0
1973SK Ararat Yerevan - SK Dinamo Kiev

2

-

1
1972SK Torpedo Moskva - SK Spartak Moskva

6

-

2
1972SK Torpedo Moskva - SK Spartak Moskva

0

-

0
1971SK Spartak Moskva - SKA Rostov-Na-Donu

1

-

0
1971SK Spartak Moskva - SKA Rostov-Na-Donu

2

-

2
1970SK Dinamo Moskva - SK Dinamo Tbilisi

2

-

1
1969SK Karpaty Lvov - SKA Rostov-Na-Donu

2

-

1
1968SK Torpedo Moskva - SK Pakhtakor Tashkent

1

-

0
1967SK Dinamo Moskva - CSKA Moskva

3

-

0
1966SK Dinamo Kiev - SK Torpedo Moskva

2

-

0
1965SK Spartak Moskva - SK Dinamo Minsk

2

-

1
1965SK Spartak Moskva - SK Dinamo Minsk

0

-

0
1964SK Dinamo Kiev - SK Kriliya Sovetov Kuybyshev

1

-

0
1963SK Spartak Moskva - SK Shakhtyor Donetsk

2

-

1
1962SK Shakhtyor Donetsk - SK Znamya truda Orekhovo-Zuyevo

2

-

0
1961SK Shakhtyor Stalino - SK Torpedo Moskva

3

-

1
1959/60SK Torpedo Moskva - SK Dinamo Tbilisi

4

-

3
1958SK Spartak Moskva - SK Torpedo Moskva

1

-

0
1957SK Lokomotiv Moskva - SK Spartak Moskva

1

-

0
1955CDSA Moskva - SK Dinamo Moskva

2

-

1
1954SK Dinamo Kiev - SK Spartak Yerevan

2

-

1
1953SK Dinamo Moskva - SK Zenit Kuybyshev

1

-

0
1952SK Torpedo Moskva - SK Spartak Moskva

1

-

0
1951CDSA Moskva - SK Komanda gorod Kalinina

2

-

1
1950SK Spartak Moskva - SK Dinamo Moskva

3

-

0
1949SK Torpedo Moskva - SK Dinamo Moskva

2

-

1
1948CDKA Moskva - SK Spartak Moskva

3

-

0
1947SK Spartak Moskva - SK Torpedo Moskva

2

-

0
1946SK Spartak Moskva - SK Dinamo Tbilisi

3

-

2
1945CDKA Moskva - SK Dinamo Kiev

2

-

1
1944SK Zenit Leningrad - CDKA Moskva

2

-

1
1939SK Spartak Moskva - SK Stalinets Leningrad

3

-

1
1938SK Spartak Moskva - SK Elektrik Leningrad

3

-

2
1937SK Dinamo Moskva - SK Dinamo Tbilisi

5

-

2
1936SK Lokomotiv Moskva - SK Dinamo Tiflis

2

-

0
© 2001-2017 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional