Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Europa League 2020/21

Sæson

Klubnavn

Placering

2020/21CFR Cluj, nr 3 i gruppe A
2020/21SK Rapid Wien, nr 3 i gruppe B
2020/21Hapoel Beer Sheva, nr 3 i gruppe C
2020/21R Standard Liège, nr 3 i gruppe D
2020/21PAOK Saloniki, nr 3 i gruppe E
2020/21AZ Alkmaar, nr 3 i gruppe F
2020/21Zorya Luhansk, nr 3 i gruppe G
2020/21Sparta Praha, nr 3 i gruppe H
2020/21Sivasspor, nr 3 i gruppe I
2020/21LASK Linz, nr 3 i gruppe J
2020/21Feyenoord, nr 3 i gruppe K
2020/21Slovan Liberec, nr 3 i gruppe L
2020/21CSKA Sofia, nr 4 i gruppe A
2020/21Dundalk, nr 4 i gruppe B
2020/21OGC Nice, nr 4 i gruppe C
2020/21Lech Poznán, nr 4 i gruppe D
2020/21Omonia Nicosia, nr 4 i gruppe E
2020/21Rijeka, nr 4 i gruppe F
2020/21AEK Athen, nr 4 i gruppe G
2020/21Celtic, nr 4 i gruppe H
2020/21FK Qarabag Agdam, nr 4 i gruppe I
2020/21Ludogorets Razgrad, nr 4 i gruppe J
2020/21CSKA Moskva, nr 4 i gruppe K
2020/21KAA Gent, nr 4 i gruppe L
2020/21APOEL Nicosia, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Brest, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Ararat-Armenia, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Basel, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Flora Tallinn, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21FC København, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Sarajevo, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Galatasaray, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21KF Tiranë, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21KÍ Klaksvík, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21KuPS Kuopio, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Legia Warszawa, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Maccabi Haifa, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Malmö FF, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21MOL Fehérvár FC, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Rio Ave FC, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Rosenborg BK, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21RS Charleroi, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Sporting CP, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21VfL Wolfsburg, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Viktoria Plzen, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21Aberdeen, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Alanyaspor, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Anorthosis Famagusta, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Apollon Limassol, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21B 36 Tórshavn, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Besiktas, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Budocnost Podgorica, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21DAC Dunajská Streda, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Desna Chernihiv, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Tbilisi, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Djurgårdens IF, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Rostov, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21FC St.Gallen, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21FCSB, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Bodø/Glimt, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Floriana, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Hajduk Split, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21KF Drita, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Kolos Kovalivka, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Lokomotiva Zagreb, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Lokomotivi Tbilisi, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Motherwell, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21NK Celje, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21NŠ Mura, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Partizan Beograd, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Piast Gliwice, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Riga FC, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Sūduva Marijampolė, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Sheriff Tiraspol, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Skendija 79 Tetovo, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Stade de Reims, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21SønderjyskE, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Vojvodina Novi Sad, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Willem II, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21Zrinjski Mostar, 3 Kvalifikationsrunde
2020/21AGF, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Aris Saloniki, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Bala Town, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Borac Banja Luka, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Budapest Honvéd FC, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Coleraine, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Connah's Quay, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Moskva, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Europa FC, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Astana, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FC BATE Borisov, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Botoșani, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Jablonec, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Kukësi, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Riteriai, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Ventspils, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Fola Esch, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Hammarby IF, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Hibernians, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21IFK Göteborg, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Inter d'Escaldes, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Kairat Almaty, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Kaisar Kyzylorda, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21KR Reykjavík, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Laçi, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Lincoln Red Imps FC, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Linfield, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Lokomotiv Plovdiv, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Neftchi Baku, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21NK Olimpija Ljubljana, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21OFI Kreta, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Osijek, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Progrés Niedercorn, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Renova Cepciste, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Servette FC Genève, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Sfintul Gheorghe Suruceni, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Shamrock Rovers, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Sileks Kratovo, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Slovan Bratislava, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Teuta Durrës, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21The New Saints, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Tre Fiori, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21TSC Backa Topola, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21TSV Hartberg, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Viking FK, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Žalgiris Vilnius, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21Alashkert Martuni, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Beitar Jerusalem, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Bohemians Dublin, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Breidablik, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Cracovia Kraków, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Derry City, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Batumi, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Minsk, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Differdange 03, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Dinamo-Auto Tiraspol, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Honka Espoo, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Ilves, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Inter, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Noah, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Petrocub Hincesti, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Vaduz, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FCI Levadia Tallinn, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FH Hafnarfjördur, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Kauno Zalgiris, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FK Rigas Futbola Skola, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Glentoran, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Iskra Danilovgrad, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Kesla FK, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21KF Gjilani, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21KF Shkupi, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21MFK Ružomberok, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21MSK Zilina, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21NK Maribor, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Nõmme Kalju, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21NSÍ Runavík, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Ordabasy Shymkent, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Paide Linnameeskond, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Puskás Akadémia FC, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Saburtalo Tbilisi, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Shakhtyor Soligorsk, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Sirens FC, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Slavia Sofia, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Sumgayit Sahar PFK, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Sutjeska Niksic, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Union Titus Pétange, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Universitatea Craiova, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Valletta, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Valmieras FK, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Víkingur Reykjavík, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Zeljeznicar Sarajevo, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Zeta Golubovici, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Barry Town, Kvalifikationsrunden
2020/21FC Santa Coloma, Kvalifikationsrunden
2020/21HB Tórshavn, Kvalifikationsrunden
2020/21KF Prishtina, Kvalifikationsrunden
2020/21La Fiorita, Kvalifikationsrunden
2020/21St Joseph's FC, Kvalifikationsrunden
2020/21Tre Penne, Kvalifikationsrunden
2020/21UE Engordany, Kvalifikationsrunden
© 2001-2021 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional