Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Cup-klubber fra: Georgien

Sæson

Klubnavn

Placering

1972/73Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen1 Runde
1973/74Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen3 Runde
1977/78Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen3 Runde
1978/79Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen2 Runde
1982/83Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen1 Runde
1987/88Dinamo Tbilisi, Sovjetunionen3 Runde
1994/95Dinamo Tbilisi, Georgien1 Runde
1995/96FC Samtredia, GeorgienKvalifikationsrunden
1995/96Dinamo Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
1996/97Metalurgi Zestafoni, Georgien1 Kvalifikationsrunde
1996/97Dinamo Tbilisi, Georgien2 Runde
1997/98Dinamo Tbilisi, Georgien2 Runde
1997/98Kolkheti 1913 Poti, Georgien1 Kvalifikationsrunde
1998/99Dinamo Tbilisi, Georgien1 Runde
1998/99Kolkheti 1913 Poti, Georgien1 Kvalifikationsrunde
1999/00Torpedo Kutaisi, Georgien1 Runde
1999/00Lokomotivi Tbilisi, Georgien1 Runde
2000/01Lokomotivi Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2000/01WIT Georgia Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2001/02Lokomotivi Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2001/02Dinamo Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2002/03Dinamo Tbilisi, Georgien1 Runde
2002/03Lokomotivi Tbilisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2003/04Sioni Bolnisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2003/04Torpedo Kutaisi, GeorgienKvalifikationsrunden
2004/05Dinamo Tbilisi, Georgiennr 5 i gruppe D
2004/05FC Metalurgi Rustavi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2005/06Torpedo Kutaisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2005/06Lokomotivi Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2006/07WIT Georgia Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2006/07Ameri Tbilisi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2007/08Dinamo Tbilisi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2007/08Ameri Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2008/09WIT Georgia Tbilisi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2008/09FC Zestafoni, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2009/10Dinamo Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2009/10FC Metalurgi Rustavi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2009/10FC Zestafoni, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2010/11WIT Georgia Tbilisi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2010/11Dinamo Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Zestafoni, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Gagra Tbilisi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2011/12Dinamo Tbilisi, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Metalurgi Rustavi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Zestafoni, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2012/13Dila Gori, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2012/13Torpedo Kutaisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2012/13FC Metalurgi Rustavi, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2013/14Dinamo Tbilisi, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2013/14Chikhura Sachkhere, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2013/14Torpedo Kutaisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2013/14Dila Gori, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2014/15FC Zestafoni, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2014/15Chikhura Sachkhere, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2014/15Sioni Bolnisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2015/16Dinamo Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2015/16FC Tskhinvali, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2015/16Dinamo Batumi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2016/17Chikhura Sachkhere, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2016/17Dinamo Tbilisi, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2016/17Dila Gori, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2016/17FC Samtredia, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2017/18Torpedo Kutaisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2017/18Dinamo Batumi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2017/18Chikhura Sachkhere, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2018/19FC Samtredia, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2018/19Chikhura Sachkhere, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2018/19Dinamo Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2018/19Torpedo Kutaisi, Georgien4 Kvalifikationsrunde
2019/20Dinamo Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2019/20Chikhura Sachkhere, Georgien2 Kvalifikationsrunde
2019/20Torpedo Kutaisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2019/20Saburtalo Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2020/21Lokomotivi Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2020/21Saburtalo Tbilisi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Tbilisi, Georgien3 Kvalifikationsrunde
2020/21Dinamo Batumi, Georgien1 Kvalifikationsrunde
© 2001-2020 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional