Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Makedonien
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Cup-klubber fra: Hviderusland

Sæson

Klubnavn

Placering

1984/85Dinamo Minsk, SovjetunionenKvartfinalist
1986/87Dinamo Minsk, Sovjetunionen1 Runde
1988/89Dinamo Minsk, Sovjetunionen2 Runde
1994/95Dinamo Minsk, Hviderusland1 Runde
1995/96Dinamo Minsk, Hviderusland2 Runde
1996/97Dinamo Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
1996/97Dinamo-93 Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
1997/98Slaviya Mozyr, Hviderusland1 Runde
1997/98Dinamo Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
1998/99Belshina Bobruisk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
1999/00Belshina Bobruisk, HvideruslandKvalifikationsrunden
1999/00FC BATE Borisov, HvideruslandKvalifikationsrunden
2000/01FC Gomel, HvideruslandKvalifikationsrunden
2000/01Slaviya Mozyr, HvideruslandKvalifikationsrunden
2001/02Shakhtyor Soligorsk, HvideruslandKvalifikationsrunden
2001/02FC BATE Borisov, Hviderusland1 Runde
2001/02Belshina Bobruisk, HvideruslandKvalifikationsrunden
2002/03FC Gomel, Hviderusland1 Runde
2002/03Dinamo Minsk, HvideruslandKvalifikationsrunden
2003/04Dinamo Minsk, HvideruslandKvalifikationsrunden
2003/04Neman Grodno, HvideruslandKvalifikationsrunden
2004/05Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2004/05FC BATE Borisov, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2005/06FC BATE Borisov, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2005/06Partizan Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2006/07Dinamo Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2006/07FC BATE Borisov, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2007/08Dinamo Brest, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2007/08Dinamo Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2007/08FC BATE Borisov, Hviderusland1 Runde
2008/09Partizan Minsk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2008/09FC Gomel, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2009/10FC BATE Borisov, Hvideruslandnr 3 i gruppe I
2009/10Naftan Novopolotsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2009/10Dinamo Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2009/10Partizan Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2010/11Torpedo-BelAZ Zhodino, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2010/11Dinamo Minsk, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2010/11FC BATE Borisov, Hviderusland1/16-finalist
2010/11Dnepr Mogilev, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2011/12Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Minsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Gomel, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2012/13Naftan Novopolotsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2012/13FC Gomel, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2012/13Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2012/13FC BATE Borisov, Hviderusland1/16-finalist
2013/14Dinamo Minsk, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2013/14FC Minsk, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2013/14Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2014/15Neman Grodno, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2014/15Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2014/15Dinamo Minsk, Hvideruslandnr 4 i gruppe K
2015/16Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2015/16Dinamo Minsk, Hvideruslandnr 4 i gruppe E
2015/16Torpedo-BelAZ Zhodino, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2016/17Dinamo Minsk, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2016/17Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2016/17Torpedo-BelAZ Zhodino, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2016/17FC BATE Borisov, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2017/18FC BATE Borisov, Hvideruslandnr 4 i gruppe H
2017/18Dinamo Minsk, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2017/18Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2017/18Dinamo Brest, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2018/19FC BATE Borisov, Hviderusland1/16-finalist
2018/19Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland2 Kvalifikationsrunde
2018/19Dinamo Brest, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2018/19Dinamo Minsk, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC BATE Borisov, Hviderusland4 Kvalifikationsrunde
2019/20Dinamo Minsk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Vitebsk, Hviderusland1 Kvalifikationsrunde
2019/20Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland3 Kvalifikationsrunde
© 2001-2019 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional