Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Cup-klubber fra: Rusland

Sæson

Klubnavn

Placering

1971/72Spartak Moskva, 2 Runde
1974/75Spartak Moskva, 1 Runde
1974/75Dinamo Moskva, 2 Runde
1975/76Torpedo Moskva, 3 Runde
1975/76Spartak Moskva, 3 Runde
1976/77Dinamo Moskva, 1 Runde
1978/79Torpedo Moskva, 2 Runde
1980/81Dinamo Moskva, 1 Runde
1981/82Zenit Sankt-Peterburg, 1 Runde
1981/82Spartak Moskva, 2 Runde
1981/82CSKA Moskva, 1 Runde
1982/83Spartak Moskva, 3 Runde
1982/83Dinamo Moskva, 1 Runde
1983/84Spartak Moskva, Kvartfinalist
1984/85Spartak Moskva, 3 Runde
1985/86Spartak Moskva, 3 Runde
1986/87Spartak Moskva, 3 Runde
1987/88Dinamo Moskva, 2 Runde
1987/88Spartak Moskva, 2 Runde
1987/88Zenit Sankt-Peterburg, 1 Runde
1988/89Torpedo Moskva, 1 Runde
1989/90Zenit Sankt-Peterburg, 2 Runde
1989/90Spartak Moskva, 2 Runde
1990/91Torpedo Moskva, Kvartfinalist
1991/92Torpedo Moskva, 2 Runde
1991/92Dinamo Moskva, 3 Runde
1991/92Spartak Moskva, 2 Runde
1992/93Torpedo Moskva, 2 Runde
1992/93Dinamo Moskva, 3 Runde
1993/94Alania Vladikavkaz, 1 Runde
1993/94Lokomotiv Moskva, 1 Runde
1993/94Dinamo Moskva, 1 Runde
1994/95Tekstilschik Kamyshin, 2 Runde
1994/95Rotor Volgograd, 1 Runde
1994/95Dinamo Moskva, 2 Runde
1995/96Alania Vladikavkaz, 1 Runde
1995/96Lokomotiv Moskva, 1 Runde
1995/96Rotor Volgograd, 2 Runde
1996/97Dinamo Moskva, 1 Runde
1996/97CSKA Moskva, 1 Runde
1996/97Torpedo Moskva, 1 Runde
1996/97Alania Vladikavkaz, 1 Runde
1996/97Spartak Moskva, 2 Runde
1997/98Rotor Volgograd, 2 Runde
1997/98Spartak Moskva, Semifinalist
1997/98Alania Vladikavkaz, 1 Runde
1998/99Rotor Volgograd, 2 Kvalifikationsrunde
1998/99Dinamo Moskva, 2 Runde
1999/00Spartak Moskva, 3 Runde
1999/00Zenit Sankt-Peterburg, 1 Runde
1999/00Lokomotiv Moskva, 2 Runde
2000/01Alania Vladikavkaz, 1 Runde
2000/01CSKA Moskva, 1 Runde
2000/01Torpedo Moskva, 1 Runde
2000/01Lokomotiv Moskva, 3 Runde
2000/01Dinamo Moskva, 1 Runde
2001/02Torpedo Moskva, 1 Runde
2001/02Anzhi Makhachkala, 1 Runde
2001/02Chernomorets Novorossiisk, 1 Runde
2001/02Dinamo Moskva, 2 Runde
2001/02Lokomotiv Moskva, 3 Runde
2002/03Zenit Sankt-Peterburg, 1 Runde
2002/03CSKA Moskva, 1 Runde
2003/04Spartak Moskva, 3 Runde
2003/04Torpedo Moskva, 2 Runde
2004/05Zenit Sankt-Peterburg, nr 4 i gruppe H
2004/05Akhmat Grozny, 1 Runde
2004/05CSKA Moskva, Vinder
2004/05Rubin Kazan, 2 Kvalifikationsrunde
2005/06Lokomotiv Moskva, 1/16-finalist
2005/06Krylya Sovetov Samara, 1 Runde
2005/06Zenit Sankt-Peterburg, Kvartfinalist
2005/06CSKA Moskva, nr 4 i gruppe F
2006/07Rubin Kazan, 1 Runde
2006/07CSKA Moskva, 1/16-finalist
2006/07Lokomotiv Moskva, 1 Runde
2006/07Spartak Moskva, 1/16-finalist
2007/08Lokomotiv Moskva, nr 5 i gruppe B
2007/08Spartak Moskva, 1/16-finalist
2007/08Zenit Sankt-Peterburg, Vinder
2008/09CSKA Moskva, 1/8-finalist
2008/09Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2008/09FC Moskva, 1 Runde
2008/09Spartak Moskva, nr 4 i gruppe D
2009/10Rubin Kazan, 1/8-finalist
2009/10Dinamo Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2009/10Krylya Sovetov Samara, 3 Kvalifikationsrunde
2009/10Amkar Perm, 4 Kvalifikationsrunde
2009/10Zenit Sankt-Peterburg, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Lokomotiv Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11CSKA Moskva, 1/8-finalist
2010/11Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2010/11Spartak Moskva, Kvartfinalist
2010/11Sibir Novosibirsk, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Rubin Kazan, 1/16-finalist
2011/12Rubin Kazan, 1/16-finalist
2011/12Alania Vladikavkaz, 4 Kvalifikationsrunde
2011/12Spartak Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2011/12Lokomotiv Moskva, 1/16-finalist
2012/13Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2012/13Rubin Kazan, Kvartfinalist
2012/13CSKA Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2012/13Dinamo Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2012/13Anzhi Makhachkala, 1/8-finalist
2013/14Kuban Krasnodar, nr 3 i gruppe A
2013/14Rubin Kazan, 1/16-finalist
2013/14Anzhi Makhachkala, 1/8-finalist
2013/14Spartak Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2014/15FC Krasnodar, nr 3 i gruppe H
2014/15Dinamo Moskva, 1/8-finalist
2014/15Zenit Sankt-Peterburg, Kvartfinalist
2014/15Lokomotiv Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2014/15FC Rostov, 4 Kvalifikationsrunde
2015/16FC Krasnodar, 1/16-finalist
2015/16Lokomotiv Moskva, 1/16-finalist
2015/16Rubin Kazan, nr 3 i gruppe B
2016/17Zenit Sankt-Peterburg, 1/16-finalist
2016/17FC Krasnodar, 1/8-finalist
2016/17Spartak Moskva, 3 Kvalifikationsrunde
2016/17FC Rostov, 1/8-finalist
2017/18FC Krasnodar, 4 Kvalifikationsrunde
2017/18CSKA Moskva, Kvartfinalist
2017/18Spartak Moskva, 1/16-finalist
2017/18Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2017/18Lokomotiv Moskva, 1/8-finalist
2018/19FC Krasnodar, 1/8-finalist
2018/19FC Ufa, 4 Kvalifikationsrunde
2018/19Spartak Moskva, nr 4 i gruppe G
2018/19Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2019/20Arsenal Tula, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Krasnodar, nr 3 i gruppe C
2019/20CSKA Moskva, nr 4 i gruppe H
2019/20Spartak Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2020/21CSKA Moskva, nr 4 i gruppe K
2020/21FC Krasnodar, 1/16-finalist
2020/21Dinamo Moskva, 2 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Rostov, 3 Kvalifikationsrunde
© 2001-2021 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional