Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Copa Libertadores-klubber fra: Brasilien

Sæson

Klubnavn

Placering

1960EC Bahia, Kvartfinalist
1961Palmeiras, Finalist
1962Santos, Vinder
1963Santos, Vinder
1963Botafogo, Semifinalist
1964EC Bahia, Kvalifikationsrunden
1964Santos, Semifinalist
1965Santos, Semifinalist
1967Cruzeiro, nr 2 i Mellemrunde B
1968Palmeiras, Finalist
1968Nautico Recife, nr 4 i Gruppe 5
1971Palmeiras, nr 2 i Mellemrunde A
1971Fluminense, nr 2 i Gruppe 3
1972São Paulo FC, nr 2 i Mellemrunde B
1972Atlético Mineiro, nr 4 i Gruppe 3
1973Palmeiras, nr 2 i Gruppe 2
1973Botafogo, nr 3 i Mellemrunde B
1974São Paulo FC, Finalist
1974Palmeiras, nr 2 i Gruppe 2
1975Cruzeiro, nr 3 i Mellemrunde A
1975Vasco da Gama, nr 4 i Gruppe 3
1976Cruzeiro, Vinder
1976Internacional, nr 2 i Gruppe 3
1977Corinthians, nr 3 i Gruppe 3
1977Internacional, nr 2 i Mellemrunde B
1977Cruzeiro, Finalist
1978Atlético Mineiro, nr 3 i Mellemrunde A
1978São Paulo FC, nr 3 i Gruppe 3
1979Palmeiras, nr 3 i Gruppe 3
1979Guarani Campinas, nr 2 i Mellemrunde A
1980Internacional, Finalist
1980Vasco da Gama, nr 2 i Gruppe 3
1981Atlético Mineiro, nr 2 i Gruppe 3
1981Flamengo, Vinder
1982Flamengo, nr 2 i Mellemrunde A
1982Grêmio, nr 3 i Gruppe 2
1982São Paulo FC, nr 2 i Gruppe 2
1983Flamengo, nr 2 i Gruppe 2
1983Grêmio, Vinder
1984Flamengo, nr 2 i Mellemrunde B
1984Santos, nr 4 i Gruppe 3
1984Grêmio, Finalist
1985Vasco da Gama, nr 4 i Gruppe 1
1985Fluminense, nr 3 i Gruppe 1
1986Bangu, nr 4 i Gruppe 4
1986Coritiba, nr 3 i Gruppe 4
1987São Paulo FC, nr 4 i Gruppe 3
1987Guarani Campinas, nr 3 i Gruppe 3
1988Sport Recife, nr 3 i Gruppe 5
1988Guarani Campinas, 1/8-finalist
1989EC Bahia, Kvartfinalist
1989Internacional, Semifinalist
1990Grêmio, nr 4 i Gruppe 5
1990Vasco da Gama, Kvartfinalist
1991Flamengo, Kvartfinalist
1991Corinthians, 1/8-finalist
1992Criciúma, Kvartfinalist
1992São Paulo FC, Vinder
1993São Paulo FC, Vinder
1993Internacional, nr 4 i Gruppe 4
1993Flamengo, Kvartfinalist
1994Palmeiras, 1/8-finalist
1994Cruzeiro, 1/8-finalist
1994São Paulo FC, Finalist
1995Palmeiras, Kvartfinalist
1995Grêmio, Vinder
1996Corinthians, Kvartfinalist
1996Botafogo, 1/8-finalist
1996Grêmio, Semifinalist
1997Cruzeiro, Vinder
1997Grêmio, Kvartfinalist
1998Vasco da Gama, Vinder
1998Cruzeiro, 1/8-finalist
1998Grêmio, Kvartfinalist
1999Palmeiras, Vinder
1999Corinthians, Kvartfinalist
1999Vasco da Gama, 1/8-finalist
2000Palmeiras, Finalist
2000Athlético Paranaense, 1/8-finalist
2000Corinthians, Semifinalist
2000Juventude, nr 3 i Gruppe 7
2000Atlético Mineiro, Kvartfinalist
2001Cruzeiro, Kvartfinalist
2001Palmeiras, Semifinalist
2001São Caetano, 1/8-finalist
2001Vasco da Gama, Kvartfinalist
2002Athlético Paranaense, nr 4 i Gruppe 4
2002São Caetano, Finalist
2002Flamengo, nr 4 i Gruppe 8
2003Corinthians, 1/8-finalist
2003Paysandu, 1/8-finalist
2003Santos, Finalist
2003Grêmio, Kvartfinalist
2004São Caetano, Kvartfinalist
2004São Paulo FC, Semifinalist
2004Santos, Kvartfinalist
2004Cruzeiro, 1/8-finalist
2004Coritiba, nr 3 i Gruppe 9
2005Santos, Kvartfinalist
2005Athlético Paranaense, Finalist
2005Santo André, nr 3 i Gruppe 4
2005Palmeiras, 1/8-finalist
2005São Paulo FC, Vinder
2006Goiás, 1/8-finalist
2006Corinthians, 1/8-finalist
2006Paulista FC, nr 4 i Gruppe 8
2006Internacional, Vinder
2006Palmeiras, 1/8-finalist
2006São Paulo FC, Finalist
2007Grêmio, Finalist
2007Internacional, nr 3 i Gruppe 4
2007Flamengo, 1/8-finalist
2007Santos, Semifinalist
2007Paraná, 1/8-finalist
2007São Paulo FC, 1/8-finalist
2008Flamengo, 1/8-finalist
2008São Paulo FC, Kvartfinalist
2008Santos, Kvartfinalist
2008Cruzeiro, 1/8-finalist
2008Fluminense, Finalist
2009São Paulo FC, Kvartfinalist
2009Sport Recife, 1/8-finalist
2009Cruzeiro, Finalist
2009Grêmio, Semifinalist
2009Palmeiras, Kvartfinalist
2010São Paulo FC, Semifinalist
2010Flamengo, Kvartfinalist
2010Internacional, Vinder
2010Corinthians, 1/8-finalist
2010Cruzeiro, Kvartfinalist
2011Grêmio, 1/8-finalist
2011Fluminense, 1/8-finalist
2011Internacional, 1/8-finalist
2011Cruzeiro, 1/8-finalist
2011Santos, Vinder
2011Corinthians, Kvalifikationsrunden
2012Flamengo, nr 3 i Gruppe 2
2012Vasco da Gama, Kvartfinalist
2012Santos, Semifinalist
2012Fluminense, Kvartfinalist
2012Corinthians, Vinder
2012Internacional, 1/8-finalist
2013Corinthians, 1/8-finalist
2013São Paulo FC, 1/8-finalist
2013Fluminense, Kvartfinalist
2013Palmeiras, 1/8-finalist
2013Atlético Mineiro, Vinder
2013Grêmio, 1/8-finalist
2014Atlético Mineiro, 1/8-finalist
2014Grêmio, 1/8-finalist
2014Botafogo, nr 4 i Gruppe 2
2014Athlético Paranaense, nr 3 i Gruppe 1
2014Flamengo, nr 3 i Gruppe 7
2014Cruzeiro, Kvartfinalist
2015Corinthians, 1/8-finalist
2015Cruzeiro, Kvartfinalist
2015Internacional, Semifinalist
2015São Paulo FC, 1/8-finalist
2015Atlético Mineiro, 1/8-finalist
2016Palmeiras, nr 3 i Gruppe 2
2016Grêmio, 1/8-finalist
2016Corinthians, 1/8-finalist
2016São Paulo FC, Semifinalist
2016Atlético Mineiro, Kvartfinalist
2017Botafogo, Kvartfinalist
2017Santos, Kvartfinalist
2017Flamengo, nr 3 i Gruppe 4
2017Palmeiras, 1/8-finalist
2017Atlético Mineiro, 1/8-finalist
2017Grêmio, Vinder
2017Chapecoense, nr 3 i Gruppe 7
2017Athlético Paranaense, 1/8-finalist
2018Cruzeiro, Kvartfinalist
2018Corinthians, 1/8-finalist
2018Flamengo, 1/8-finalist
2018Palmeiras, Semifinalist
2018Grêmio, Semifinalist
2018Vasco da Gama, nr 3 i Gruppe 5
2018Santos, 1/8-finalist
2018Chapecoense, 2 kvalifikationsrunde
2019Athlético Paranaense, 1/8-finalist
2019Atlético Mineiro, nr 3 i Gruppe 5
2019Palmeiras, Kvartfinalist
2019Flamengo, Vinder
2019São Paulo FC, 2 kvalifikationsrunde
2019Cruzeiro, 1/8-finalist
2019Internacional, Kvartfinalist
2019Grêmio, Semifinalist
2020Grêmio, Kvartfinalist
2020Athlético Paranaense, 1/8-finalist
2020Flamengo, 1/8-finalist
2020Corinthians, 2 kvalifikationsrunde
2020São Paulo FC, nr 3 i Gruppe 4
2020Santos, Finalist
2020Palmeiras, Vinder
2020Internacional, 1/8-finalist
2021São Paulo FC, Kvartfinalist
2021Santos, nr 3 i Gruppe 3
2021Grêmio, 3 kvalifikationsrunde
2021Atlético Mineiro, Semifinalist
2021Internacional, 1/8-finalist
2021Flamengo, Finalist
2021Fluminense, Kvartfinalist
2021Palmeiras, Vinder
2022Corinthians, Kvartfinalist
2022América Mineiro, nr 4 i Gruppe 4
2022Fluminense, 3 kvalifikationsrunde
2022Fortaleza, 1/8-finalist
2022Red Bull Bragantino, nr 4 i Gruppe 3
2022Atlético Mineiro, Kvartfinalist
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional