Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Copa Sudamericana-klubber fra: Chile

Sæson

Klubnavn

Placering

2002Santiago Wanderers, Kvartfinalist
2005Universidad Catolica, Semifinalist
2006Colo Colo, Finalist
2007Colo Colo, 1/8-finalist
2008Ñublense, 1 runde
2008Universidad Catolica, 1/8-finalist
2009Universidad de Chile, Kvartfinalist
2009Union Española, 1/8-finalist
2010Colo Colo, 1 runde
2010Union San Felipe, 1/8-finalist
2010Universidad de Chile, 1 runde
2011Universidad Catolica, 1/8-finalist
2011Deportes Iquique, 2 runde
2011Universidad de Chile, Vinder
2012O'Higgins, 1 runde
2012Universidad Catolica, Semifinalist
2012Cobreloa, 2 runde
2012Universidad de Chile, Kvartfinalist
2012Deportes Iquique, 1 runde
2013Universidad Catolica, 1/8-finalist
2013Cobreloa, 2 runde
2013Universidad de Chile, 1/8-finalist
2013Colo Colo, 2 runde
2014Deportes Iquique, 1 runde
2014Cobresal, 1 runde
2014Universidad Catolica, 1 runde
2014Huachipato, 1/8-finalist
2015Santiago Wanderers, 1 runde
2015Huachipato, 1 runde
2015Universidad de Concepción, 1 runde
2015Universidad Catolica, 2 runde
2016Palestino, Kvartfinalist
2016Universidad de Concepción, 1 runde
2016Universidad Catolica, 1 runde
2016O'Higgins, 1 runde
2017CD Everton, 1 runde
2017O'Higgins, 1 runde
2017Palestino, 2 runde
2017Universidad de Chile, 1 runde
2017Deportes Iquique, 2 runde
2018Deportes Temuco, 2 runde
2018Union Española, 1 runde
2018CD Everton, 1 runde
2018Audax Italiano, 1 runde
2019Universidad Catolica, 2 runde
2019Palestino, 2 runde
2019Colo Colo, 1 runde
2019Unión La Calera, 2 runde
2019CD Antofagasta, 1 runde
2019Union Española, 2 runde
2020Audax Italiano, 2 runde
2020Coquimbo, Semifinalist
2020Unión La Calera, 1/8-finalist
2020Universidad Catolica, Kvartfinalist
2020Huachipato, 2 runde
2021Huachipato, nr 2 i Gruppe 1
2021CD Antofagasta, 1 runde
2021Palestino, nr 4 i Gruppe 6
2021Cobresal, 1 runde
2022Universidad Catolica, 1/8-finalist
2022Ñublense, 1 runde
2022Unión La Calera, nr 2 i Gruppe 3
2022CD Antofagasta, nr 3 i Gruppe 6
2022CD Everton, nr 2 i Gruppe 4
2022Colo Colo, 1/8-finalist
2022Union Española, 1 runde
2023Colo Colo, Knockout playoff runde
2023Ñublense, 1/8-finalist
2023Audax Italiano, Knockout playoff runde
2023Cobresal, 1 runde
2023Magallanes, nr 3 i Gruppe 1
2023Universidad Catolica, 1 runde
2023Palestino, nr 3 i Gruppe 8
© 2001-2024 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional