Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Copa Sudamericana-klubber fra: Peru

Sæson

Klubnavn

Placering

2002Alianza Lima, Kvartfinalist
2003Cienciano, Vinder
2008Sport Áncash, 1/8-finalist
2008Universitario Lima, Kvalifikationsrunden
2009Alianza Atlético, 1/8-finalist
2009Cienciano, 1/8-finalist
2010Universidad César Vallejo, 1 runde
2010Universidad San Martin, 2 runde
2010Sport Huancayo, 2 runde
2011Universitario Lima, Kvartfinalist
2011Juan Aurich, 1 runde
2011Universidad César Vallejo, 1 runde
2012Ayacucho FC, 1 runde
2012León de Huánuco, 1 runde
2012Unión Comercio, 1 runde
2012Universidad San Martin, 1 runde
2013Juan Aurich, 1 runde
2013Ayacucho FC, 1 runde
2013Melgar, 1 runde
2013Sport Huancayo, 1 runde
2014Universidad Cajamarca, 1 runde
2014Alianza Lima, 1 runde
2014Universidad César Vallejo, Kvartfinalist
2014Ayacucho FC, 1 runde
2015Melgar, 1 runde
2015Unión Comercio, 1 runde
2015León de Huánuco, 1 runde
2015Universitario Lima, 2 runde
2016Deportivo Municipal Lima, 1 runde
2016Cusco FC, 2 runde
2016Universitario Lima, 1 runde
2016Sport Huancayo, 2 runde
2017Sport Huancayo, 1 runde
2017Comerciantes Unidos, 1 runde
2017Juan Aurich, 1 runde
2017Alianza Lima, 1 runde
2018Universidad Cajamarca, 1 runde
2018Sport Rosario, 1 runde
2018Sporting Cristal, 1 runde
2018Sport Huancayo, 2 runde
2019Sport Huancayo, 1 runde
2019Sporting Cristal, 1/8-finalist
2019Melgar, 2 runde
2019Deportivo Municipal Lima, 1 runde
2019Universidad Cajamarca, 1 runde
2019Deportivo Binacional, 1 runde
2020Melgar, 2 runde
2020Atlético Grau, 1 runde
2020Sport Huancayo, 1/8-finalist
2020Cusco FC, 1 runde
2021Melgar, nr 2 i Gruppe 4
2021Carlos A. Mannucci, 1 runde
2021Sport Huancayo, nr 4 i Gruppe 7
2021Sporting Cristal, Kvartfinalist
2021Universidad Cajamarca, 1 runde
2022Sport Boys, 1 runde
2022Melgar, Semifinalist
2022Cienciano, 1 runde
2022Ayacucho FC, nr 3 i Gruppe 4
2023Sporting Cristal, Knockout playoff runde
2023Universitario Lima, Knockout playoff runde
2023Universidad César Vallejo, nr 4 i Gruppe 1
2023Deportivo Binacional, 1 runde
2023Cienciano, 1 runde
© 2001-2024 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional