Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
CAF Champions League 2019/20

Sæson

Klubnavn

Placering

2019/20Al Ahly Cairo, Vinder
2019/20Zamalek, Finalist
2019/20Raja Casablanca, Semifinalist
2019/20WAC Casablanca, Semifinalist
2019/20Esperance Tunis, Kvartfinalist
2019/20Etoile du Sahel, Kvartfinalist
2019/20Mamelodi Sundowns, Kvartfinalist
2019/20TP Mazembe, Kvartfinalist
2019/20Primeiro de Agosto, nr 3 i Gruppe 1
2019/20Al Hilal, nr 3 i Gruppe 2
2019/20Petro Atlético, nr 3 i Gruppe 3
2019/20JS Kabylie, nr 3 i Gruppe 4
2019/20ZESCO United, nr 4 i Gruppe 1
2019/20FC Platinum, nr 4 i Gruppe 2
2019/20USM Algiers, nr 4 i Gruppe 3
2019/20AS Vita Club, nr 4 i Gruppe 4
2019/20Al Nasr, 1 runde
2019/20Asante Kotoko FC, 1 runde
2019/20ASC Kara, 1 runde
2019/20Cano Sport, 1 runde
2019/20Côte d'Or FC, 1 runde
2019/20Elect-Sport, 1 runde
2019/20Enyimba, 1 runde
2019/20FC Nouadhibou, 1 runde
2019/20Fosa Juniors, 1 runde
2019/20Génération Foot, 1 runde
2019/20Gor Mahia, 1 runde
2019/20Green Eagles FC, 1 runde
2019/20Horoya AC Conakry, 1 runde
2019/20Kampala Capital City Authority, 1 runde
2019/20UD Songo, 1 runde
2019/20Young Africans, 1 runde
2019/20Aigle Noir FC, Kvalifikationsrunden
2019/20Al Merreikh, Kvalifikationsrunden
2019/20AS Otohô, Kvalifikationsrunden
2019/20AS SONIDEP, Kvalifikationsrunden
2019/20AS Tempete Mocaf, Kvalifikationsrunden
2019/20Atlabara FC, Kvalifikationsrunden
2019/20Big Bullets, Kvalifikationsrunden
2019/20Brikama United, Kvalifikationsrunden
2019/20Buffles de Borgou, Kvalifikationsrunden
2019/20Cercle Mbéri Sportif, Kvalifikationsrunden
2019/20Dekedaha, Kvalifikationsrunden
2019/20Fomboni, Kvalifikationsrunden
2019/20Green Mamba, Kvalifikationsrunden
2019/20Hafia FC Conakry, Kvalifikationsrunden
2019/20Kano Pillars, Kvalifikationsrunden
2019/20KMKM Zanzibar, Kvalifikationsrunden
2019/20LPRC Oilers, Kvalifikationsrunden
2019/20Matlama FC, Kvalifikationsrunden
2019/20Mekelle 70 Enderta, Kvalifikationsrunden
2019/20Orlando Pirates, Kvalifikationsrunden
2019/20Pamplemousses SC, Kvalifikationsrunden
2019/20Pep. African Stars, Kvalifikationsrunden
2019/20Rahimo FC, Kvalifikationsrunden
2019/20Rayon Sports, Kvalifikationsrunden
2019/20Simba SC, Kvalifikationsrunden
2019/20SO Armee, Kvalifikationsrunden
2019/20Stade Malien, Kvalifikationsrunden
2019/20Township Rollers, Kvalifikationsrunden
2019/20UMS de Loum, Kvalifikationsrunden
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional