Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
CAF Champions League-klubber fra: Demokratiske Republik Congo

Sæson

Klubnavn

Placering

1966AS Dragons, 1/8-finalist
1967TP Mazembe, Vinder
1968TP Mazembe, Vinder
1969FC Lupopo, Kvartfinalist
1969TP Mazembe, Finalist
1970TP Mazembe, Finalist
1971AS Vita Club, 2 runde
1972TP Mazembe, Semifinalist
1973AS Vita Club, Vinder
1974AS Vita Club, 2 runde
1975AS Vita Club, 2 runde
1976DC Motema Pembe, 1 runde
1977TP Mazembe, 1 runde
1978AS Vita Club, Semifinalist
1979DC Motema Pembe, Semifinalist
1980AS Dragons, Finalist
1981AS Vita Club, Finalist
1982FC Lupopo, Semifinalist
1983AS Dragons, Kvartfinalist
1984Sanga Balende, 2 runde
1985AS Dragons, Finalist
1986US Tshinkunku, 1 runde
1987FC Lupopo, 2 runde
1988TP Mazembe, 1 runde
1989AS Vita Club, 2 runde
1990DC Motema Pembe, 1 runde
1991FC Lupopo, 1 runde
1992Mikishi, 1 runde
1994AS Vita Club, 2 runde
1995AS Vita Club, 1 runde
1996AS Bantous, 1 runde
1997DC Motema Pembe, 1 runde
1998AS Vita Club, 1 runde
1999DC Motema Pembe, 2 runde
2000DC Motema Pembe, 2 runde
2000AS Vita Club, 1 runde
2001TP Mazembe, nr 4 i Gruppe 1
2002TP Mazembe, Semifinalist
2003FC Lupopo, 2 runde
2004SC Cimenterie Lukala, 1 runde
2004AS Vita Club, 2 runde
2005DC Motema Pembe, 1 runde
2005TP Mazembe, Kvalifikationsrunden
2006DC Motema Pembe, 2 runde
2006Saint-Eloi Lupopo, 3 runde
2007TP Mazembe, 2 runde
2007Saint-Eloi Lupopo, Kvalifikationsrunden
2008DC Motema Pembe, Kvalifikationsrunden
2008TP Mazembe, nr 3 i Gruppe 2
2009DC Motema Pembe, Kvalifikationsrunden
2009TP Mazembe, Vinder
2010Saint-Eloi Lupopo, 1 runde
2010TP Mazembe, Vinder
2011TP Mazembe, 2 runde
2011AS Vita Club, 1 runde
2012AS Vita Club, 1 runde
2012TP Mazembe, Semifinalist
2013TP Mazembe, 2 runde
2013AS Vita Club, 1 runde
2014TP Mazembe, Semifinalist
2014AS Vita Club, Finalist
2015TP Mazembe, Vinder
2015Sanga Balende, 2 runde
2016TP Mazembe, 2 runde
2016AS Vita Club, 2 runde
2017TP Mazembe, 1 runde
2017AS Vita Club, nr 4 i Gruppe 3
2018AS Vita Club, 1 runde
2018TP Mazembe, Kvartfinalist
2018/19AS Vita Club, nr 4 i Gruppe 4
2018/19TP Mazembe, Semifinalist
2019/20TP Mazembe, Kvartfinalist
2019/20AS Vita Club, nr 4 i Gruppe 4
2020/21AS Vita Club, nr 3 i Gruppe 1
2020/21TP Mazembe, nr 3 i Gruppe 2
2021/22TP Mazembe, 1 runde
2021/22Maniema Union, 1 runde
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional