Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Copa Libertadores-klubber fra: Argentina

Sæson

Klubnavn

Placering

1960San Lorenzo, Semifinalist
1961Independiente, Kvartfinalist
1962Racing Club, nr 2 i Gruppe 2
1963Boca Juniors, Finalist
1964Independiente, Vinder
1965Boca Juniors, Semifinalist
1965Independiente, Vinder
1966Independiente, nr 2 i Mellemrunde A
1966River Plate, Finalist
1966Boca Juniors, nr 3 i Mellemrunde A
1967River Plate, nr 3 i Mellemrunde A
1967Racing Club, Vinder
1968Independiente, nr 2 i Mellemrunde A
1968Estudiantes La Plata, Vinder
1968Racing Club, Semifinalist
1969Estudiantes La Plata, Vinder
1970Estudiantes La Plata, Vinder
1970River Plate, Semifinalist
1970Boca Juniors, nr 2 i Mellemrunde A
1971Boca Juniors, nr 3 i Gruppe 1
1971Rosario Central, nr 2 i Gruppe 1
1971Estudiantes La Plata, Finalist
1972Independiente, Vinder
1972Rosario Central, nr 2 i Gruppe 1
1973River Plate, nr 3 i Gruppe 1
1973San Lorenzo, nr 2 i Mellemrunde A
1973Independiente, Vinder
1974Rosario Central, nr 2 i Gruppe 1
1974Huracán, nr 3 i Mellemrunde A
1974Independiente, Vinder
1975Rosario Central, nr 2 i Mellemrunde A
1975Newell's Old Boys, nr 2 i Gruppe 1
1975Independiente, Vinder
1976Estudiantes La Plata, nr 2 i Gruppe 1
1976River Plate, Finalist
1976Independiente, nr 2 i Mellemrunde B
1977River Plate, nr 2 i Gruppe 1
1977Boca Juniors, Vinder
1978Independiente, nr 2 i Gruppe 1
1978Boca Juniors, Vinder
1978River Plate, nr 2 i Mellemrunde A
1979Quilmes, nr 4 i Gruppe 1
1979Boca Juniors, Finalist
1979Independiente, nr 2 i Mellemrunde B
1980Velez Sarsfield, nr 3 i Mellemrunde B
1980River Plate, nr 2 i Gruppe 1
1981River Plate, nr 2 i Gruppe 1
1981Rosario Central, nr 3 i Gruppe 1
1982Boca Juniors, nr 3 i Gruppe 1
1982River Plate, nr 3 i Mellemrunde A
1983Ferro Carril Oeste, nr 4 i Gruppe 1
1983Estudiantes La Plata, nr 2 i Mellemrunde B
1984Estudiantes La Plata, nr 4 i Gruppe 1
1984Independiente, Vinder
1985Independiente, nr 2 i Mellemrunde A
1985Ferro Carril Oeste, nr 2 i Gruppe 1
1985Argentinos Juniors, Vinder
1986River Plate, Vinder
1986Boca Juniors, nr 3 i Gruppe 1
1986Argentinos Juniors, nr 2 i Mellemrunde A
1987Rosario Central, nr 2 i Gruppe 1
1987River Plate, nr 2 i Mellemrunde A
1987Independiente, nr 3 i Mellemrunde A
1988Newell's Old Boys, Finalist
1988San Lorenzo, Semifinalist
1989Boca Juniors, 1/8-finalist
1989Racing Club, 1/8-finalist
1990Independiente, Kvartfinalist
1990River Plate, Semifinalist
1991Boca Juniors, Semifinalist
1991River Plate, nr 4 i Gruppe 1
1992Newell's Old Boys, Finalist
1992San Lorenzo, Kvartfinalist
1993Newell's Old Boys, 1/8-finalist
1993River Plate, nr 4 i Gruppe 5
1994Velez Sarsfield, Vinder
1994Boca Juniors, nr 4 i Gruppe 2
1995Independiente, 1/8-finalist
1995River Plate, Semifinalist
1995Velez Sarsfield, Kvartfinalist
1996River Plate, Vinder
1996San Lorenzo, Kvartfinalist
1997Velez Sarsfield, 1/8-finalist
1997River Plate, 1/8-finalist
1997Racing Club, Semifinalist
1998River Plate, Semifinalist
1998Colón, Kvartfinalist
1999River Plate, Semifinalist
1999Velez Sarsfield, Kvartfinalist
2000Boca Juniors, Vinder
2000Rosario Central, 1/8-finalist
2000San Lorenzo, nr 3 i Gruppe 5
2000River Plate, Kvartfinalist
2001San Lorenzo, nr 3 i Gruppe 3
2001River Plate, Kvartfinalist
2001Boca Juniors, Vinder
2001Rosario Central, Semifinalist
2001Velez Sarsfield, nr 3 i Gruppe 1
2002San Lorenzo, nr 3 i Gruppe 3
2002Boca Juniors, Kvartfinalist
2002River Plate, 1/8-finalist
2002Velez Sarsfield, nr 3 i Gruppe 5
2002Talleres, nr 3 i Gruppe 7
2003River Plate, Kvartfinalist
2003Racing Club, 1/8-finalist
2003Boca Juniors, Vinder
2003Gimnasia y Esgrima, nr 3 i Gruppe 4
2004Rosario Central, 1/8-finalist
2004Boca Juniors, Finalist
2004River Plate, Semifinalist
2004Independiente, 1 runde
2004Velez Sarsfield, nr 3 i Gruppe 2
2005San Lorenzo, nr 4 i Gruppe 7
2005Quilmes, nr 3 i Gruppe 3
2005Banfield, Kvartfinalist
2005Boca Juniors, Kvartfinalist
2005River Plate, Semifinalist
2006Newell's Old Boys, 1/8-finalist
2006Rosario Central, nr 4 i Gruppe 7
2006Velez Sarsfield, Kvartfinalist
2006River Plate, Kvartfinalist
2006Estudiantes La Plata, Kvartfinalist
2007Banfield, nr 3 i Gruppe 1
2007Boca Juniors, Vinder
2007Gimnasia y Esgrima, nr 3 i Gruppe 8
2007River Plate, nr 4 i Gruppe 6
2007Velez Sarsfield, 1/8-finalist
2008Boca Juniors, Semifinalist
2008Lanús, 1/8-finalist
2008River Plate, 1/8-finalist
2008Arsenal, nr 3 i Gruppe 8
2008San Lorenzo, Kvartfinalist
2008Estudiantes La Plata, 1/8-finalist
2009Lanús, nr 4 i Gruppe 6
2009Estudiantes La Plata, Vinder
2009River Plate, nr 3 i Gruppe 3
2009Boca Juniors, 1/8-finalist
2009San Lorenzo, nr 4 i Gruppe 8
2010Lanús, nr 3 i Gruppe 4
2010Banfield, 1/8-finalist
2010Velez Sarsfield, 1/8-finalist
2010Colón, Kvalifikationsrunden
2010Newell's Old Boys, Kvalifikationsrunden
2010Estudiantes La Plata, Kvartfinalist
2011Estudiantes La Plata, 1/8-finalist
2011Argentinos Juniors, nr 4 i Gruppe 3
2011Velez Sarsfield, Semifinalist
2011Independiente, nr 3 i Gruppe 8
2011CD Godoy Cruz Antonio Tomba, nr 4 i Gruppe 8
2012CD Godoy Cruz Antonio Tomba, nr 3 i Gruppe 8
2012Arsenal, nr 3 i Gruppe 4
2012Boca Juniors, Finalist
2012Velez Sarsfield, Kvartfinalist
2012Lanús, 1/8-finalist
2013Velez Sarsfield, 1/8-finalist
2013Tigre, 1/8-finalist
2013Newell's Old Boys, Semifinalist
2013Boca Juniors, Kvartfinalist
2013Arsenal, nr 3 i Gruppe 3
2014Velez Sarsfield, 1/8-finalist
2014Newell's Old Boys, nr 3 i Gruppe 6
2014Lanús, Kvartfinalist
2014San Lorenzo, Vinder
2014Arsenal, Kvartfinalist
2015Boca Juniors, 1/8-finalist
2015Estudiantes La Plata, 1/8-finalist
2015Huracán, nr 3 i Gruppe 3
2015Racing Club, Kvartfinalist
2015San Lorenzo, nr 3 i Gruppe 2
2015River Plate, Vinder
2016Boca Juniors, Semifinalist
2016Huracán, 1/8-finalist
2016San Lorenzo, nr 3 i Gruppe 6
2016Rosario Central, Kvartfinalist
2016Racing Club, 1/8-finalist
2016River Plate, 1/8-finalist
2017CA Tucumán, nr 3 i Gruppe 5
2017CD Godoy Cruz Antonio Tomba, 1/8-finalist
2017River Plate, Semifinalist
2017Estudiantes La Plata, nr 3 i Gruppe 1
2017San Lorenzo, Kvartfinalist
2017Lanús, Finalist
2018Banfield, 3 kvalifikationsrunde
2018CA Tucumán, Kvartfinalist
2018Independiente, Kvartfinalist
2018Estudiantes La Plata, 1/8-finalist
2018Racing Club, 1/8-finalist
2018River Plate, Vinder
2018Boca Juniors, Finalist
2019Huracán, nr 4 i Gruppe 2
2019River Plate, Finalist
2019CD Godoy Cruz Antonio Tomba, 1/8-finalist
2019Talleres, 3 kvalifikationsrunde
2019Rosario Central, nr 4 i Gruppe 8
2019Boca Juniors, Semifinalist
2019San Lorenzo, 1/8-finalist
2020Defensa y Justica, nr 3 i Gruppe 7
2020CA Tucumán, 3 kvalifikationsrunde
2020Boca Juniors, Semifinalist
2020Racing Club, Kvartfinalist
2020River Plate, Semifinalist
2020Tigre, nr 4 i Gruppe 2
2021San Lorenzo, 3 kvalifikationsrunde
2021Argentinos Juniors, 1/8-finalist
2021River Plate, Kvartfinalist
2021Racing Club, 1/8-finalist
2021Boca Juniors, 1/8-finalist
2021Defensa y Justica, 1/8-finalist
2021Velez Sarsfield, 1/8-finalist
2022River Plate, 1/8-finalist
2022Colón, 1/8-finalist
2022Estudiantes La Plata, Kvartfinalist
2022Boca Juniors, 1/8-finalist
2022Talleres, Kvartfinalist
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional