Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Fćrřerne
Georgien
Gibraltar
Grćkenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumćnien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Řstrig
Udskriftsvenlig version
Copa Libertadores-klubber fra: Venezuela

Sćson

Klubnavn

Placering

1964Deportivo Petare, nr 3 i Gruppe 3
1965Deportivo Galicia, nr 3 i Gruppe 3
1966Deportivo Petare, nr 3 i Gruppe 1
1966Deportiva Lara, nr 6 i Gruppe 1
1967Deportivo Petare, nr 5 i Gruppe 1
1967Deportivo Galicia, nr 4 i Gruppe 1
1968Deportivo Galicia, nr 3 i Gruppe 5
1968Portugues Caracas, nr 4 i Mellemrunde B
1969Deportivo Petare, nr 3 i Mellemrunde A
1969Canarias, nr 4 i Gruppe 1
1970Deportivo Galicia, nr 4 i Gruppe 2
1970Carabobo FC Valencia, nr 3 i Gruppe 2
1971Deportivo Galicia, nr 4 i Gruppe 3
1971Deportivo Petare, nr 3 i Gruppe 3
1972Carabobo FC Valencia, nr 3 i Gruppe 5
1972Deportivo Petare, nr 2 i Gruppe 5
1974Portuguesa, nr 3 i Gruppe 3
1974Carabobo FC Valencia, nr 4 i Gruppe 3
1975Portuguesa, nr 2 i Gruppe 4
1975Deportivo Galicia, nr 3 i Gruppe 4
1976Portuguesa, nr 3 i Gruppe 1
1976Deportivo Galicia, nr 4 i Gruppe 1
1977Portuguesa, nr 3 i Mellemrunde B
1977Estudiantes Mérida, nr 3 i Gruppe 5
1978Estudiantes Mérida, nr 3 i Gruppe 5
1978Portuguesa, nr 2 i Gruppe 5
1979Deportivo Galicia, nr 4 i Gruppe 4
1979Portuguesa, nr 3 i Gruppe 4
1980Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 3
1980Deportivo Galicia, nr 3 i Gruppe 3
1981Portuguesa, nr 4 i Gruppe 5
1981Estudiantes Mérida, nr 3 i Gruppe 5
1982Estudiantes Mérida, nr 3 i Gruppe 3
1982Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 3
1983San Cristobal FC, nr 3 i Mellemrunde A
1983Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 4
1984Portuguesa, nr 3 i Gruppe 5
1984ULA Mérida, nr 3 i Mellemrunde B
1985Deportivo Táchira, nr 3 i Gruppe 2
1985Deportivo Petare, nr 4 i Gruppe 2
1987Estudiantes Mérida, nr 4 i Gruppe 1
1987Deportivo Táchira, nr 3 i Gruppe 1
1988Maritimo, nr 3 i Gruppe 1
1988Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 1
1989Maritimo, nr 4 i Gruppe 2
1989Deportivo Táchira, 1/8-finalist
1990AC Mineros de Guayana, nr 4 i Gruppe 4
1990Pepeganga, 1/8-finalist
1991Deportivo Táchira, 1/8-finalist
1991Maritimo, nr 4 i Gruppe 5
1992ULA Mérida, nr 4 i Gruppe 3
1992Maritimo, 1/8-finalist
1993Caracas FC, nr 4 i Gruppe 1
1993Minerven, 1/8-finalist
1994Maritimo, nr 4 i Gruppe 5
1994Minerven, Kvartfinalist
1995Trujillanos FC, nr 4 i Gruppe 2
1995Caracas FC, 1/8-finalist
1996Caracas FC, nr 4 i Gruppe 5
1996Minerven, 1/8-finalist
1997AC Mineros de Guayana, nr 4 i Gruppe 3
1997Minerven, 1/8-finalist
1999ULA Mérida, nr 4 i Kvalifikationsrunden
1999Estudiantes Mérida, Kvartfinalist
2000Deportivo Petare, nr 3 i Kvalifikationsrunden
2000Deportivo Táchira, nr 4 i Kvalifikationsrunden
2001Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 6
2001Deportivo Petare, nr 3 i Kvalifikationsrunden
2002Caracas FC, nr 3 i Kvalifikationsrunden
2002Trujillanos FC, nr 4 i Kvalifikationsrunden
2003Estudiantes Mérida, nr 3 i Kvalifikationsrunden
2003Nacional Táchira, nr 4 i Kvalifikationsrunden
2004UA Maracaibo, 1 runde
2004Deportivo Táchira, Kvartfinalist
2004Caracas FC, nr 3 i Gruppe 3
2005AC Mineros de Guayana, Kvalifikationsrunden
2005Caracas FC, nr 4 i Gruppe 6
2005Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 4
2006Deportivo Táchira, Kvalifikationsrunden
2006Caracas FC, nr 3 i Gruppe 1
2006UA Maracaibo, nr 3 i Gruppe 6
2007Deportivo Táchira, Kvalifikationsrunden
2007UA Maracaibo, nr 4 i Gruppe 5
2007Caracas FC, 1/8-finalist
2008Caracas FC, nr 3 i Gruppe 1
2008UA Maracaibo, nr 4 i Gruppe 3
2008AC Mineros de Guayana, Kvalifikationsrunden
2009Deportivo Anzoátegui, Kvalifikationsrunden
2009Caracas FC, Kvartfinalist
2009Deportivo Táchira, nr 3 i Gruppe 2
2010Deportivo Petare, nr 4 i Gruppe 7
2010Deportivo Táchira, Kvalifikationsrunden
2010Caracas FC, nr 4 i Gruppe 8
2011Caracas FC, nr 3 i Gruppe 4
2011Deportivo Petare, Kvalifikationsrunden
2011Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 5
2012Caracas FC, Kvalifikationsrunden
2012Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 6
2012Zamora FC, nr 4 i Gruppe 4
2013Deportivo Anzoátegui, Kvalifikationsrunden
2013Caracas FC, nr 4 i Gruppe 8
2013Deportiva Lara, nr 4 i Gruppe 7
2014Zamora FC, nr 3 i Gruppe 4
2014Caracas FC, Kvalifikationsrunden
2014Deportivo Anzoátegui, nr 4 i Gruppe 8
2015Deportivo Táchira, nr 4 i Gruppe 8
2015Zamora FC, nr 4 i Gruppe 5
2015AC Mineros de Guayana, nr 4 i Gruppe 3
2016Caracas FC, Kvalifikationsrunden
2016Trujillanos FC, nr 4 i Gruppe 1
2016Deportivo Táchira, 1/8-finalist
2017Zamora FC, nr 4 i Gruppe 8
2017Zulia FC, nr 4 i Gruppe 7
2017Deportivo Táchira, 1 kvalifikationsrunde
2017Carabobo FC Valencia, 2 kvalifikationsrunde
2018Monagas SC, nr 4 i Gruppe 1
2018Deportivo Táchira, 2 kvalifikationsrunde
2018Carabobo FC Valencia, 2 kvalifikationsrunde
2018Deportiva Lara, nr 4 i Gruppe 7
2019Zamora FC, nr 4 i Gruppe 5
2019Deportivo La Guaira, 2 kvalifikationsrunde
2019Caracas FC, 3 kvalifikationsrunde
2019Deportiva Lara, nr 3 i Gruppe 2
2020Estudiantes Mérida, nr 3 i Gruppe 6
2020Carabobo FC Valencia, 1 kvalifikationsrunde
2020Deportivo Táchira, 2 kvalifikationsrunde
2020Caracas FC, nr 3 i Gruppe 8
2021Caracas FC, 2 kvalifikationsrunde
2021Deportiva Lara, 2 kvalifikationsrunde
2021Deportivo Táchira, nr 3 i Gruppe 2
2021Deportivo La Guaira, nr 4 i Gruppe 8
2022Caracas FC, nr 4 i Gruppe 2
2022Deportiva Lara, 1 kvalifikationsrunde
2022Deportivo Táchira, nr 3 i Gruppe 1
2022Monagas SC, 2 kvalifikationsrunde
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks střrste fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional