Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Fćrřerne
Georgien
Gibraltar
Grćkenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumćnien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Řstrig
Udskriftsvenlig version
Copa Libertadores-klubber fra: Bolivia

Sćson

Klubnavn

Placering

1960Jorge Wilstermann, Kvartfinalist
1961Jorge Wilstermann, Kvartfinalist
1962Municipal La Paz, nr 3 i Gruppe 1
1964Aurora, nr 3 i Gruppe 1
1965The Strongest, nr 2 i Gruppe 1
1966Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 3
1966Municipal La Paz, nr 3 i Gruppe 3
196731 de Octubre, nr 6 i Gruppe 2
1967Bolívar, nr 4 i Gruppe 2
1968Jorge Wilstermann, nr 3 i Gruppe 2
1968Always Ready, nr 4 i Gruppe 2
1969Litoral La Paz, nr 4 i Gruppe 3
1969Bolívar, nr 3 i Gruppe 3
1970Universitario La Paz, nr 4 i Gruppe 1
1970Bolívar, nr 3 i Gruppe 1
1971The Strongest, nr 4 i Gruppe 2
1971Chaco Petrolero, nr 3 i Gruppe 2
1972Oriente Petrolero, nr 3 i Gruppe 2
1972Chaco Petrolero, nr 4 i Gruppe 2
1973Jorge Wilstermann, nr 2 i Gruppe 1
1973Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 1
1974Municipal La Paz, nr 4 i Gruppe 2
1974Jorge Wilstermann, nr 3 i Gruppe 2
1975Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 2
1975The Strongest, nr 3 i Gruppe 2
1976Guabirá, nr 4 i Gruppe 2
1976Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
1977Bolívar, nr 2 i Gruppe 2
1977Oriente Petrolero, nr 3 i Gruppe 2
1978Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 2
1978The Strongest, nr 3 i Gruppe 2
1979Bolívar, nr 2 i Gruppe 2
1979Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 2
1980Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 2
1980The Strongest, nr 2 i Gruppe 2
1981The Strongest, nr 2 i Gruppe 4
1981Jorge Wilstermann, nr 3 i Mellemrunde B
1982The Strongest, nr 2 i Gruppe 1
1982Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 1
1983Blooming, nr 4 i Gruppe 2
1983Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
1984Blooming, nr 2 i Gruppe 2
1984Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
1985Oriente Petrolero, nr 2 i Gruppe 2
1985Blooming, nr 3 i Mellemrunde A
1986Bolívar, nr 3 i Mellemrunde B
1986Jorge Wilstermann, nr 2 i Gruppe 3
1987The Strongest, nr 3 i Gruppe 2
1987Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 2
1988Oriente Petrolero, Kvartfinalist
1988Bolívar, 1/8-finalist
1989Bolívar, 1/8-finalist
1989The Strongest, nr 4 i Gruppe 5
1990Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 1
1990The Strongest, 1/8-finalist
1991Bolívar, 1/8-finalist
1991Oriente Petrolero, 1/8-finalist
1992San José Oruro, nr 4 i Gruppe 2
1992Bolívar, 1/8-finalist
1993Bolívar, 1/8-finalist
1993San José Oruro, nr 4 i Gruppe 2
1994Bolívar, Kvartfinalist
1994The Strongest, 1/8-finalist
1995Bolívar, 1/8-finalist
1995Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 5
1996San José Oruro, 1/8-finalist
1996Guabirá, nr 4 i Gruppe 3
1997Bolívar, Kvartfinalist
1997Oriente Petrolero, 1/8-finalist
1998Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 4
1998Bolívar, Kvartfinalist
1999Jorge Wilstermann, 1/8-finalist
1999Blooming, nr 4 i Gruppe 5
2000Blooming, nr 3 i Gruppe 2
2000The Strongest, nr 4 i Gruppe 7
2000Bolívar, Kvartfinalist
2001The Strongest, nr 4 i Gruppe 5
2001Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 8
2001Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 3
2002Real Potosí, nr 4 i Gruppe 3
2002Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 2
2002Bolívar, nr 3 i Gruppe 4
2003The Strongest, nr 4 i Gruppe 8
2003Oriente Petrolero, nr 4 i Gruppe 6
2003Bolívar, nr 3 i Gruppe 5
2004Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 7
2004Bolívar, nr 3 i Gruppe 8
2004The Strongest, nr 4 i Gruppe 1
2005Oriente Petrolero, Kvalifikationsrunden
2005The Strongest, nr 4 i Gruppe 3
2005Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
2006Oriente Petrolero, Kvalifikationsrunden
2006The Strongest, nr 4 i Gruppe 3
2006Bolívar, nr 4 i Gruppe 2
2007Bolívar, nr 4 i Gruppe 7
2007Real Potosí, nr 3 i Gruppe 5
2007Blooming, Kvalifikationsrunden
2008La Paz FC, Kvalifikationsrunden
2008Real Potosí, nr 4 i Gruppe 1
2008San José Oruro, nr 4 i Gruppe 6
2009Aurora, nr 4 i Gruppe 7
2009Universitario Sucre, nr 4 i Gruppe 5
2009Real Potosí, Kvalifikationsrunden
2010Bolívar, nr 4 i Gruppe 3
2010Blooming, nr 4 i Gruppe 4
2010Real Potosí, Kvalifikationsrunden
2011Oriente Petrolero, nr 3 i Gruppe 2
2011Bolívar, Kvalifikationsrunden
2011Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 6
2012The Strongest, nr 3 i Gruppe 1
2012Bolívar, 1/8-finalist
2012Real Potosí, Kvalifikationsrunden
2013San José Oruro, nr 3 i Gruppe 5
2013Bolívar, Kvalifikationsrunden
2013The Strongest, nr 4 i Gruppe 3
2014Oriente Petrolero, Kvalifikationsrunden
2014Bolívar, Semifinalist
2014The Strongest, 1/8-finalist
2015Universitario Sucre, 1/8-finalist
2015The Strongest, nr 3 i Gruppe 4
2015San José Oruro, nr 4 i Gruppe 6
2016Bolívar, nr 3 i Gruppe 3
2016Oriente Petrolero, Kvalifikationsrunden
2016The Strongest, nr 3 i Gruppe 1
2017Jorge Wilstermann, Kvartfinalist
2017Universitario Sucre, 1 kvalifikationsrunde
2017Sport Boys Warnes, nr 4 i Gruppe 6
2017The Strongest, 1/8-finalist
2018Jorge Wilstermann, 3 kvalifikationsrunde
2018Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
2018Oriente Petrolero, 2 kvalifikationsrunde
2018The Strongest, nr 4 i Gruppe 3
2019The Strongest, 2 kvalifikationsrunde
2019Jorge Wilstermann, nr 4 i Gruppe 7
2019Bolívar, 1 kvalifikationsrunde
2019San José Oruro, nr 4 i Gruppe 4
2020Bolívar, nr 3 i Gruppe 2
2020The Strongest, 2 kvalifikationsrunde
2020San José Oruro, 1 kvalifikationsrunde
2020Jorge Wilstermann, 1/8-finalist
2021The Strongest, nr 4 i Gruppe 3
2021Always Ready, nr 4 i Gruppe 2
2021Bolívar, 3 kvalifikationsrunde
2021Royal Pari, 1 kvalifikationsrunde
2022The Strongest, nr 3 i Gruppe 2
2022Always Ready, nr 4 i Gruppe 5
2022Bolívar, 2 kvalifikationsrunde
2022Independiente Petrolero, nr 4 i Gruppe 1
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks střrste fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional