Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
Copa Libertadores-klubber fra: Paraguay

Sæson

Klubnavn

Placering

1960Olimpia, Finalist
1961Olimpia, Semifinalist
1962Cerro Porteño, nr 2 i Gruppe 1
1963Olimpia, nr 2 i Gruppe 3
1964Cerro Porteño, nr 2 i Gruppe 1
1965Guarani Asuncion, nr 2 i Gruppe 3
1966Guarani Asuncion, nr 4 i Mellemrunde A
1966Olimpia, nr 3 i Gruppe 2
1967Cerro Porteño, nr 7 i Gruppe 3
1967Guarani Asuncion, nr 4 i Gruppe 3
1968Guarani Asuncion, nr 2 i Mellemrunde C
1968Libertad, nr 4 i Gruppe 4
1969Olimpia, nr 2 i Mellemrunde C
1969Cerro Porteño, nr 2 i Mellemrunde A
1970Guarani Asuncion, nr 2 i Mellemrunde B
1970Olimpia, nr 3 i Gruppe 4
1971Guarani Asuncion, nr 4 i Gruppe 4
1971Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 4
1972Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 3
1972Olimpia, nr 2 i Gruppe 3
1973Olimpia, nr 2 i Gruppe 5
1973Cerro Porteño, nr 2 i Mellemrunde B
1974Olimpia, nr 3 i Gruppe 5
1974Cerro Porteño, nr 2 i Gruppe 5
1975Olimpia, nr 3 i Gruppe 1
1975Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 1
1976Olimpia, nr 3 i Gruppe 3
1976Sportivo Luqueño, nr 4 i Gruppe 3
1977Libertad, nr 3 i Mellemrunde A
1977Olimpia, nr 4 i Gruppe 4
1978Libertad, nr 4 i Gruppe 5
1978Cerro Porteño, nr 2 i Mellemrunde B
1979Olimpia, Vinder
1979Sol de América, nr 3 i Gruppe 2
1980Cerro Porteño, nr 2 i Gruppe 5
1980Sol de América, nr 4 i Gruppe 5
1980Olimpia, nr 2 i Mellemrunde A
1981Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 3
1981Olimpia, nr 4 i Gruppe 3
1982Olimpia, nr 2 i Mellemrunde B
1982Sol de América, nr 3 i Gruppe 5
1983Nacional Asuncion, nr 3 i Gruppe 5
1983Olimpia, nr 4 i Gruppe 5
1984Olimpia, nr 2 i Gruppe 1
1984Sportivo Luqueño, nr 3 i Gruppe 1
1985Guarani Asuncion, nr 4 i Gruppe 4
1985Cerro Porteño, nr 2 i Gruppe 4
1986Olimpia, nr 2 i Mellemrunde B
1986Nacional Asuncion, nr 2 i Gruppe 5
1987Olimpia, nr 2 i Gruppe 4
1987Sol de América, nr 4 i Gruppe 4
1988Olimpia, nr 4 i Gruppe 4
1988Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 4
1989Sol de América, Kvartfinalist
1989Olimpia, Finalist
1990Cerro Porteño, 1/8-finalist
1990Olimpia, Vinder
1991Olimpia, Finalist
1991Atlético Colegiales, 1/8-finalist
1991Cerro Porteño, Kvartfinalist
1992Cerro Porteño, Kvartfinalist
1992Sol de América, nr 4 i Gruppe 5
1993Cerro Porteño, Semifinalist
1993Olimpia, Kvartfinalist
1994Olimpia, Semifinalist
1994Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 1
1995Cerro Porteño, 1/8-finalist
1995Olimpia, 1/8-finalist
1996Cerro Porteño, 1/8-finalist
1996Olimpia, nr 4 i Gruppe 1
1997Guarani Asuncion, 1/8-finalist
1997Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 1
1998Cerro Porteño, Semifinalist
1998Olimpia, 1/8-finalist
1999Olimpia, nr 4 i Gruppe 3
1999Cerro Porteño, Semifinalist
2000Olimpia, nr 3 i Gruppe 3
2000Atlético Colegiales, nr 4 i Gruppe 6
2000Cerro Porteño, 1/8-finalist
2001Guarani Asuncion, nr 3 i Gruppe 5
2001Cerro Porteño, 1/8-finalist
2001Olimpia, nr 3 i Gruppe 4
200212 de Octubre, nr 3 i Gruppe 2
2002Olimpia, Vinder
2002Olimpia, Semifinalist
2002Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 1
2003Cerro Porteño, 1/8-finalist
2003Libertad, nr 3 i Gruppe 1
200312 de Octubre, nr 4 i Gruppe 3
2003Olimpia, 1/8-finalist
2004Guarani Asuncion, nr 3 i Gruppe 7
2004Libertad, nr 4 i Gruppe 6
2004Olimpia, nr 4 i Gruppe 9
2005Tacuary, Kvalifikationsrunden
2005Cerro Porteño, 1/8-finalist
2005Libertad, nr 4 i Gruppe 1
2006Cerro Porteño, nr 3 i Gruppe 7
2006Nacional Asuncion, Kvalifikationsrunden
2006Libertad, Semifinalist
2007Tacuary, Kvalifikationsrunden
2007Libertad, Kvartfinalist
2007Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 3
2008Libertad, nr 4 i Gruppe 8
2008Cerro Porteño, Kvalifikationsrunden
2008Sportivo Luqueño, nr 3 i Gruppe 7
2009Libertad, 1/8-finalist
2009Nacional Asuncion, nr 4 i Gruppe 3
2009Guarani Asuncion, nr 4 i Gruppe 2
2010Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 1
2010Nacional Asuncion, nr 4 i Gruppe 2
2010Libertad, Kvartfinalist
2011Cerro Porteño, Semifinalist
2011Libertad, Kvartfinalist
2011Guarani Asuncion, nr 4 i Gruppe 7
2012Libertad, Kvartfinalist
2012Olimpia, nr 4 i Gruppe 2
2012Nacional Asuncion, nr 3 i Gruppe 6
2013Libertad, nr 3 i Gruppe 2
2013Cerro Porteño, nr 4 i Gruppe 6
2013Olimpia, Finalist
2014Cerro Porteño, 1/8-finalist
2014Guarani Asuncion, Kvalifikationsrunden
2014Nacional Asuncion, Finalist
2015Cerro Porteño, Kvalifikationsrunden
2015Libertad, nr 3 i Gruppe 7
2015Guarani Asuncion, Semifinalist
2016Olimpia, nr 3 i Gruppe 7
2016Guarani Asuncion, Kvalifikationsrunden
2016Cerro Porteño, 1/8-finalist
2017Guarani Asuncion, 1/8-finalist
2017Libertad, nr 3 i Gruppe 6
2017Deportivo Capiatá, 3 kvalifikationsrunde
2017Olimpia, 3 kvalifikationsrunde
2018Libertad, 1/8-finalist
2018Olimpia, 2 kvalifikationsrunde
2018Cerro Porteño, 1/8-finalist
2018Guarani Asuncion, 3 kvalifikationsrunde
2019Cerro Porteño, Kvartfinalist
2019Nacional Asuncion, 1 kvalifikationsrunde
2019Libertad, 1/8-finalist
2019Olimpia, 1/8-finalist
2020Olimpia, nr 4 i Gruppe 7
2020Guarani Asuncion, 1/8-finalist
2020Cerro Porteño, 3 kvalifikationsrunde
2020Libertad, Kvartfinalist
2021Libertad, 3 kvalifikationsrunde
2021Olimpia, Kvartfinalist
2021Cerro Porteño, 1/8-finalist
2021Guarani Asuncion, 2 kvalifikationsrunde
2022Guarani Asuncion, 2 kvalifikationsrunde
2022Olimpia, nr 3 i Gruppe 7
2022Cerro Porteño, 1/8-finalist
2022Libertad, 1/8-finalist
© 2001-2023 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional